AĞVA

Şile İlçesi Ağva Mahallesi sahil otoparkımızda ücretlendirmenin tamamen bilgisayar tarafından otomatik olarak yapıldığı, kamera ve bariyerler ile desteklenmiş bu sistem 2012 yaz ayından itibaren kullanıma başlanmıştır.

Kurmuş olduğumuz bu sistemi herhangi bir yerden ve gene herhangi bir bilgisayardan rahatlıkla denetleyebileceğimizi, sistemde oluşabilecek bir sorunda ilk müdahaleyi uzak bilgisayardan yapabileceğimizi belirtmek isteriz

Otopark içerisinde yönlendirme tabelaları ile giriş, çıkış ve uyulması gereken kurallar belirtilmiştir. 2000 araç kapasiteli otoparkımızda çıkışlarda oluşabilecek yoğunluğun önüne geçmek amacı ile otoparkımız 3 adet çıkış kapısı ile hizmet vermektedir. Elektrik kesintilerinin yoğun yaşandığı otoparkımızda bu sorunun önüne geçmek amacı ile sistemi 2 adet jeneratör ile desteklemekteyiz.

Daha önceki yıllarda otoparkı 12 saat ve 8 kişi ile çalıştırırken 2012 yaz sezonu itibari ile 24 saat ve 16 kişi ile çalıştırmaktayız. Hafta sonları destek amacı ile de 4 kişi ekstra çalıştırmaktayız, bu sayede hem otopark içerisinde 24 saat denetim sağlanmış hem de daha fazla işçi istihdam edilmiştir.

Sistem devreye girdikten sonra Ağva sahil otopark geliri daha önceki yıllara kıyasla büyük oranda artış sağlamıştır.

Sistemin getirilerini sıraladığımızda;

1 Gelirlerdeki artış.

2 Otoparka giren ve çıkan araçların takibi.

3 Çalışanların sistem üzerinden rahatlıkla denetlenebilir olması.

4 Fazladan işçi istihdamı.

ÇALIŞMA SAATLERİWEB SİTESİ
YAZ DÖNEMİ
KIŞ DÖNEMİ