HAKKIMIZDA

Mercan Köşk Turizm Organizasyon İnşaat İşletmecilik Ticaret A.Ş.  29 Eylül 2006 yılında Şile Belediyesi tarafından kurulmuştur.

 

2014 yılında Genel Müdür değişikliği ile başlayan yeniden yapılanma sürecine girilmiş ve şirketimiz beş yıllık stratejik planlaması içinde 2014 yılından bugüne birçok alanda değişimler gerçekleştirmiştir. 2016 yılında Kurumsal Yönetim Sistemiyle kendi yönetim şeklini belirlemiş, kalite esasları içinde Sürdürebilirlik, Şeffaflık, Hesap Verebilirlik ilkesini benimsemiş ve bu esaslardan ödün vermeden hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Kendisiyle rekabet halinde olan Mercan Köşk daha iyi olmak adına her türlü değişime öncülük etmektedir. Bu plan çerçevesinde; Öncelikle Sosyal Tesislerimizin sayıları artırılmış, atıl durumdaki ya da kullanımı artık imkansız olan mekanlar restore edilerek Şile’mize yeniden kazandırılmış ve restoranlar, kafeler, etkinlik salonları vb. olarak halkımızın hizmetine girmiştir.

 

Bunların yanı sıra otopark giriş- çıkışları Ağva plajı, Sofular mesire alanı ve plajı, reklam pano alanları, yenilenmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

 

Bölge ormanlarının ortaya çıkardığı odun dışı orman ürünleri potansiyelini araştırarak, yaş defne kesimi yaptırmakta ve pazarlamaktadır. Ayrıca bölge ormanlarında var olan tüm tıbbi ve aromatik bitkileri araştırılmaktadır. Pazar profili çıkartılmakta ve uygun işleme yöntemleri hakkında bilgi kaynakları oluşturulmaktadır. Şirket tarım ve orman ürünlerine yönelik markalarını oluşturmuştur ve ortaya çıkan ürünleri tüm altyapısı sağlanmış halde pazara sunmuştur.

 

Çevreye duyarlı ve çevre koruyuculuğunu ön planda tutan Mercan Köşk, hijyen koşullarına riayet ederek hizmet verdiği restoranlarda atıkların değerlendirilmesi çalışmalarına başlamış, atık ayırma sistemi ile çalışmaktadır.

Sosyal Sorumluluk Bilinci ile hareket eden şirketimiz, gerek personeli gerekse şirket kaynaklarıyla Sosyal Sorumluluk çalışmalarına ağırlık vermiştir.

 

İş güvenliği ve İşçi sağlığını her şeyden önce tutan şirketimiz tüm güvenlik tedbirleri ile birlikte personel eğitimlerini sağlayarak, şirketimizin her geçen gün büyümesi ve gelişmesi için çalışmaktadır.

Yerel bir hizmet sektörü olarak yola çıkmamıza rağmen hedefimiz Şile’yi temsil ederek,  bu şirin sahil kasabımızı uluslararası platformlarda tanıtmaktır.

 

 

Mercan Köşk Şile’nin Mavi Kalbi

Şile seni bekliyor...