OTOPARKLAR

Her turizm bölgesinde olduğu gibi Şile’mizin nüfusu yaz aylarında artış göstermektedir.  Ayıca İstanbul merkeze yakınlığı nedeniyle günü birlik ziyaretçilerin tercih ettiği ilçemizde yaşanan yoğun trafik akışı nedeniyle otoparklarımız bilgisayar işletim sistemiyle yönetilmektedir.

 

1500 araç kapasitesiyle hizmet vermekte olan Liman Ayazma girişli ve Şişli Kamp girişli otoparkımız İki giriş ve dört çıkış kapısıyla bilgisayar işletim sistemiyle yönlendirilmekte, ödemeler araçların kalış sürelerine göre hesaplanarak çıkışta ödenmektedir.

 

Yine bilgisayar işletim sistemiyle yönetilen, 2000 araç kapasiteli Ağva plajı, Sofular Mesire Alanı ve Meşrutiyet plajlarımızda ücretler 24 saatlik olarak araçların girişleri esnasında tahsil edilir.

800 araç kapasiteli Ağlayan Kaya plajımız 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermekte ve araç girişi esnasında ödeme yapılmaktadır. Otoparkımız saat 17.00’den sonra ücretsizdir.

 

Sadece yaz aylarında; hafta sonu ve yoğun araç trafiğinin yaşandığı günlerde 40 araç kapasiteli İyot Altı otoparkımız hizmete açılmaktadır.